gimnazija logo

Obisk v Mestni knjižnici Piran

Dijaki in dijakinje prvih letnikov so 6. novembra obiskali piransko mestno knjižnico v okviru projekta Rastem s knjigo.

Sprejela sta jih knjižničarja Tanja Albreht in Aleš Majer (naš nekdanji dijak), predstavila delovanje mestne knjižnice, predvsem pa poudarila uporabnost elektronskih virov in sistema cobiss. Ogledali so si tudi kratek filmček o knjigi - stripu, ki so ga dijaki letos prejeli v dar, in sicer Živalska kmetija Andreja Rozmana Roze z ilustracijami Damijana Stepančiča. Gre za izvirno predelavo klasike, politične satire Georgea Orwella, Živalska farma (1945).

Fotografije obiska si lahko ogledate na naši facebook strani.

Damijan Stepančič                                       Andrej Rozman Roza

 

                        Stran iz knjige