gimnazija logo

Strokovna ekskurzija na IJS

V četrtek, 19.11.2015 bo strokovna ekskurzija v Institut »Jozef Stefan« v Ljubljani. Ekskurzija je prvenstveno namenjena dijakom, ki so si izbrali za maturo naravoslovni predmet, seveda so vabljeni tudi ostali dijaki. 

Ogledali si bomo šest raziskovalnih odsekov:

F2 – fizika nizkih in srednjih energij

CEMM – center za elektronsko mikroskopijo in mikroanalizo

F4 – tehnologija površin in optoelektronika

K9 – raziskave sodobnih materialov

E5 – odprti sistemi in mreže

E1 – avtomatika, biokibernetika in robotika

Sodelavci odsekov nam bodo predstavili njihove raziskovalne projekte. Za nas je to edinstvena prilika, da iz prve roke doživimo raziskovalno vzdušje v enemu izmed vodilnih raziskovalnih ustanov pri nas. 

Sledi ogled Izobraževalnega centra za jedrsko tehnologijo Milana Čopiča (ICJT), predavanje o pridobivanju elektrike iz jedrske energije in didaktična razstava o radioaktivnosti ter zgodovini jedrskih elektrarn.

Predvideni časovni potek ekskurzije:

Odhod iz Pirana          6:30

Prihod na IJS               8:30 – 11:30

ICJT Milan Čopič        12:30 – 14:00

Odhod iz Ljubljane     14:30

Prihod v Piran             16:00

Prijaviš se tako, da se vpišeš na seznam, ki je prilepljen na vratih učilnice 32 v zadnjim nadstropju Gimnazije.Prijave zbiramo do petka, 13.11.2015 .

                                                                                              Andrej Podpečan 

Datum dogodka: 
četrtek, 19. November 2015
Jožef Štefan
Laboratorij
Logotip
Elektronski mikroskop
Prazen prostor