gimnazija logo

Veronika Malačič nagrajenka 6. slikarskega ekstempora gimnazije Koper

Slika za %user

Na koprskem slikarskem ekstemporu so 25.septembra 2015 sodelovali tudi naše dijakinje in dijaki Maja Vižintin, Mojcej Vodopivec, Urška Ličen, Klemen Semelbauer, Zala Vučko, Veronika Malačič in Ylenia Žiber. Ustvarjali so v starem mestnem jedru skupaj z vrstniki s sedmih slovenskih in italijanskih srednjih šol. Po njihovih besedah je to bila zelo zanimiva ustvarjalna izkušnja, saj so iskali navdih v arhitekturi, pa tudi pri nastopajočih vrstnikih - plesalcih in glasbenikih. Veronika Malačič  je za sliko na temo zvoka, na kateri prevladuje rdeče črni kontrast, prejela nagrado - priznanje v kategoriji srednjih šol.  Čestitamo!

Za ogled promocijskega filmčka o ekstemporu dijaka Jana Krevatina, predvajanega na TV SLO1 (14:50) klikni na:

http://ava.rtvslo.si/predvajaj/dobro-jutro-3-del/ava2.174364053/