gimnazija logo

V Piranu proslavili Noč knjige

Premierno slovensko Noč knjige je na svetovni dan knjige soustvarilo 79 krajev – in ničkoliko knjižnih zanesenjakov  – po Sloveniji in v zamejstvu. Odkar je Unesco 23. april proglasil za svetovni dan knjige, ga slavimo po vsem svetu, zadnja leta tudi ponoči.

Mednarodni dogodek, ki knjigo in branje postavlja na piedestal gradnikov zdrave družbe, je leta 2014 nagovoril vse generacije bralcev in na prav posebno noč, ko je knjiga pokazala svojo moč, se je na Slovenskem zvrstilo več kot 350 dogodkov, usmerjenih k dvigovanju zavesti o branju, opogumljanju duha in bistrenju pogleda.

Letos se je v projektu Noč knjige 2015 za knjigo združilo 23 organizatorjev,  več kot 400 prirediteljev dogodkov od Goričkega do Pirana.  Prostovoljci naše šole so letos soustvarili ta dogodek z uprizoritvijo pravljice Zvezdica Zaspanka  in tako doprinesli k širjenju ljubezni do knjige.