10. oktober

10. oktober je SVETOVNI DAN BREZDOMSTVA,

Ob tej priložnosti

CENTER ZA SOCIALNO DELO PIRAN, v okviru program Celovita skrb za brezdomne KAŽUN PIRAN,

organizira srečanje z dijaki in dijakinjami srednjih šol, Gimnazije, elektro in pomorske šole Piran in Gimnazije Antonio Sema Piran, s predavanjem na temo:

brezdomnost

s poudarkom na  njenih odkritih/prikritih obrazih, na teži spremljajoče problematike brezdomnih ljudi, o pogledih današnje družbe v odnosu do tega pojava  in še čem.

-

Dogodek bo potekal v občinski palači, Tartinijev trg 2, Piran, v dvorani Domenica Tintoretta, s pričetkom ob 10. uri.

-

Predavanje in pogovor z udeleženci bo vodil g. Brane Vodenik, psiholog in strokovni delavec v programu za brezdomne Kažun Piran.

Prisotni bodo imeli priložnost za odprta vprašanja o dejavnostih, ki jih izvajamo zaposleni in prostovoljci v programu za brezdomne Kažun Piran.

-

Ob pričetku srečanja bo prisotne pozdravil g. Peter Bossman, Župan Občine Piran.

***

V sklopu dogodka bo v avli občinske stavbe, med 10. in 13. uro prisotna predstavitvena »kažunova stojnica«, kjer si lahko pri uličnih prodajalcih v zameno za prispevek 1 Eur, zagotovite izvod aktualne številke Kraljev ulice, cestnega  časopisa o brezdomstvu in sorodnih socialnih vprašanjih v Sloveniji.

Vljudno vabljeni!

DELUJMO LOKALNO na SVETOVNI DAN BREZDOMNOSTI IN 10. 10. ob 10. uri

bodimo solidarni, iskreni in pravični

namenimo vsaj deset minut svoje pozornosti brezdomnim