gimnazija logo

Petri Soldo nagrada fotografskega natečaja

Slika za %user
.
 
 

  REZULTATI FOTOGRAFSKEGA NATEČAJA 
 

FORMA VIVA PORTOROŽ skozi objektiv dijakov

Obalne galerije Piran  in Fotoklub Portorož sta aprila razpisali 1. fotografski natečaj FOTOFORMAŽIVA, s katerim sta vabili dijake srednjih šol na Primorskem, da posnamejo fotografije kipov v sklopu portoroške Forma vive, na katerih ni smela manjkati človeška figura.

Žirija v sestavi: Jadran Rusjan, Fotoklub Portorož; Duška Đukić, arhitektka; Tatjana Sirk in Majda Božeglav Japelj, Obalne galerije Piran se je sestala 7. maja 2014 in ugotovila, da je na natečaju sodelovalo sedem dijakov iz treh srednjih šol: Umetniška gimnazija Koper (Melissa Bartol Misson, Kaja Balentič, Ajda Zupan, Tamara Mihalić, Helena Mikoj); Gimnazija Piran-GEPŠ (Lea Avsec, Petra Soldo) in Dramsko gledališka gimnazija Nova Gorica (Eva Žibert).

Vsa prispela dela (20 fotografij)  so pokazala domiselne pristope pri obdelavi zastavljene tematike, zato se je žirija odločila, da poleg treh razpisanih nagrad podeli še posebno priznanje.

Rezultati natečaja:

  1. Nagrada: MELISSA BARTOL MISSON, Umetniška gimnazija Koper (prof.Liljana Bojanić)
  2. Nagrada: KAJA BALENTIĆ, Umetniška gimnazija Koper
  3. Nagrada: PETRA SOLDO, GEPŠ Piran

Posebno priznanje: AJDA ZUPAN, Umetniška gimnazija Koper

1  11

1. Nagrada > Melissa Bartol Misson: Scutum (ščit), Gladius (meč), 2014, čb fotografija

Z izborom črno-bele tehnike je avtorica v svojih fotografijah znala na učinkovit način zastaviti kompozicijo in tudi v vsebinskem smislu razviti svojevrstno sinergijo, dinamiko, v pripovedi med človeškim telesom in kamnito skulpturo.

 

PREDSTAVITEV VSEH PRISPELIH DEL

MELISSA BARTOL MISSON, Umetniška gimnazija Koper

1 1

KAJA BALENTIĆ, Umetniška gimnazija Koper

2 2 2

PETRA SOLDO, GEPŠ Piran

3 3 3

AJDA ZUPAN, Umetniška gimnazija Koper

4 4 4

LEA AVSEC, GEPŠ Piran

5 5 5

TAMARA MIHALIĆ in HELENA MIKOLJ, Gimnazija Koper

6 6 6

EVA ŽIBERTDramsko-gledališka gimnazija Nova Gorica

7