gimnazija logo

Dnevi frankofonije v Celju

 

V petek, 21. marca 2014, bodo dijaki francoskega gledališkega krožka predstavili našo šolo na 16. Dnevu frankofonije v Slovenskem ljudskem gledališču v Celju.

Skupaj z dijaki še dvanajstih šol bodo uprizorili gledališko predstavo z naslovom Mme Ka avtorice Noëlle Renaude. Gledališko igro so pripravili skupaj z mentorico, profesorico francoščine, in s francoskima režiserjema, Léo Carton de Grammont in Victorjem Thimonierom. Prireditev organizira Zavod RS za šolstvo v sodelovanju z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport, s Francoskim inštitutom v Sloveniji, s I. gimnazijo v Celju in s SLG Celje.

Dijaki, ki se na naši šoli učijo francoščino, pa se odpravljajo tudi na jug Francije, in sicer od 27. do 30. 3. 2014. Odkrivali bodo znamenitosti in čare znanih mest: Aix-en-Provence, Avignon, Arles, Monaco, Monte Carlo in Eze. Želimo jim srečno pot!

Datum dogodka: 
petek, 21. Marec 2014