gimnazija logo

Visok uspeh na regijskem Cankarjevem tekmovanju

Naši dijaki so na letošnjem regijskem Cankarjevem tekmovanju dosegli izjemen uspeh, do popolne prevlade na vrhu je manjkala samo kakšna točka. Vseh pet udeležencev je osvojilo srebrno priznanje in vsi so bili čisto pod vrhom: Nadja Jukič (3.C) na tretji stopnji, Kaja Šafar (1.C) in Paulina Tomljenovič (1.A) pa na drugi so zasedli odlično drugo mesto, Martin Mittendorfer (3.A) je bil peti, Petruša Golja (1.A) pa šesta. Izbrani si ne zaslužijo priznanja samo za tekmovalni uspeh, ampak (v teh olimpijskih časih) tudi iskrene čestitke za sodelovanje, saj to sploh ni mačji kašelj. Da so se znašli v elitni družbi ljubiteljev knjig, so morali preigrati mnogo bralskih in interpretacijskih strategij ob dveh, vsi skupaj ob štirih, sicer odličnih, a zahtevnih literarnih delih. 

Uspeha se veseliva tudi mentorici. Lilijana Gustinčič Furlan je vzpodbujala Kajo, Paulino in Petrušo, Marjeta Stegel pa Martina in Nadjo.

P.S.: Kaje ni videti, ker je bila na žalost med fotografiranjem bolna.