gimnazija logo

Prvi letniki v projektnem pouku

Dijaki prvih letnikov so se pri pouku v tednu od 3.2.2014 do 7.2.2014 približevali antični grški civilizaciji, jo spoznavali, oponašali in kritično presojali njene kulturne dosežke. Ob koncu  so najbolj pohvalili učenje s pomočjo filma, vaje iz govorniške spretnosti  in petkove delavnice z zaključno prireditvijo. Učitelji pa smo še posebej veseli spoznanj, da je bil pouk dejavnejši kot običajno, prisotnost višja in motiviranost za delo razveseljujoča. Letošnji "Grki" so bili  organizacijsko nekoliko spremenjeni glede na prejšnja leta, saj je pouk dva dni potekal v prostorih portoroškega dijaškega doma. S kulturnim vedenjem in delavno zagnanostjo so naši dijaki prijetno razgibali utečen domski ritem, s končno prireditvijo pa staršem, vrstnikom in gojencem dijaškega doma ponudili tudi zanimiv kulturni dogodek ob dnevu slovenske kulture.

 

V galeriji najdete nekaj fotografskih utrinkov z zadnjega dne.