gimnazija logo

Dijaki 1.A in 1.B rastejo s knjigo

Dijaki 1.A in 1.B so zadnjo uro slovenščine v letu 2013 preživeli v Mestni knjižnici Piran. Sodelujejo namreč v nacionalnem projektu Rastem s knjigo, ki ga že nekaj let organizira Javna agencija za knjigo v sodelovanju s slovenskimi knjižnicami, Društvom slovenskih pisateljev ter več drugimi zavodi in organizacijami. Osnovni namen akcije je spodbujati branje oziroma dvigniti bralno kulturo slovenskih šolarjev, zato imajo ti možnost podrobneje spoznati organiziranost bližnje knjižnice in enega literarnega ustvarjalca, katerega knjigo prejmejo tudi v dar. Dijakom 1.A in 1.B je piransko knjižnico predstavil naš nekdanji gimnazijec in pesnik Marko Matičetov, izbrani avtor za letošnji projekt pa je Goran Vojnovič, znan po pisateljski slavi zaradi prvega romana Čefurji raus. V sproščenem prednovoletnem vzdušju so se dijaki približali Vojnoviči besedi, ob koncu pa prejeli v dar njegov zadnji roman Jugoslavija, moja dežela, ki je bil prav tako kot Čefurji nagrajen s kresnikom kot najboljši roman leta na Slovenskem.

Pogovor in premišljevanje o literaturi ter knjižno darilo so tako neprisiljeno, a slovesno zaključili pouk slovenščine 2013 za dijake 1.A in 1.B. 

Marjeta Stegel

P.S.: Projektu se bodo nekoliko kasneje pridružili tudi dijaki 1.C.