gimnazija logo

Tabor Bohinj 2. letniki 12. - 14. september 2018

Tabor Bohinj september 2018

Sodelujoči profesorji - "Kapljice": Špela Rožman Gec (vodja tabora; FIZ); Breda Novak (KEM); Eva Slekovec (GEO); Darko Zamuda (BIO); Sonja Bizjak (ZGO); Ada Goljuf (ŠVZ); Nika Vidergar (timsko delo, socialne igre, evalvacije, animacija, spremstvo).

Uresničevali smo različne cilje:

- terensko delo (s specifičnimi metodami za posamezni predmet),

- ustvariti pogoje za učinkovito delo v skupini z poudarkom na socialnih veščinah,

- velik poudarek na različnih telesnih aktivnostih.

Z mnogimi dejavnostni smo se navezovali tudi na projekt podjetnost/dijaki:

- razvijajo inovativnost in rešujejo probleme,

- razvijajo skupinsko odločanje,

- znajo organizirati delo v skupini,

- razvijajo odgovornost za prevzete naloge v skupini,

- vodijo predstavitev,

- razvijajo retorične sposobnosti.

Poleg zgoraj omenjenih vsebin so dijaki ob tabornem ognju predstavili svojo skupino in razred, se vozili s kajaki, učili lokostrelstva, preizkušali v pohodništvu z orientacijo…  Predvsem pa smo se vsi veliko novega naučili in enkratno imeli.

Darko Z.