gimnazija logo

Osvojili smo Nanos

01. Oktober 2018 -- nika

POHOD NA NANOS

Da bi zasluženo uživali novoletne počitnice, smo se drugi letniki, v soboto 29. 9. 2018 odpravili na pohod proti Vojkovi koči na Nanosu. Naš, tokrat bolj aktiven začetek vikenda, se je pričel že na vse zgodaj, z odhodom avtobusa ob 7. uri iz Pirana. Do 7:45, se nam je kljub nekaj zamudnikom, uspelo zbrati na isti liniji in tako smo se s Kopra odpravili proti Razdrtem. Začetek poti je bil miren, toda ko smo se povzpeli za nekaj višinskih metrov in prišli iz gozda, nam je prijeten pohod prekrižalo vreme s svojim močnim vetrom. Sicer je bilo nebo jasno, tisti z nekaj več kilogrami so se veliko lažje povzpeli do cilja, kakor tisti, ki malo bolj pazijo na svojo postavo ter so imeli s seboj le prazen nahrbtnik. A uspelo je prav vsem! Na srečo smo bili v koči med prvimi, saj si je še kar nekaj ostalih šol izbralo enako destinacijo kakor mi. Koča je na naš račun zaslužila kar precej  in srečo smo imeli, da je bilo toplega čaja dovolj za vse premražene pohodnike. Po malici smo krenili na pot v dolino, proti avtobusu, kjer smo še nekaj minut počakali na našega voznika. Sedaj je ura 13 in 12 minut, jaz pa povsem v tišini pišem, kako smo preživeli današnji dan. Očitno so bile malce nižje temperature in močan veter preveč za vse Primorce, ki so vsi izkoristili vožnjo domov za nujno potreben počitek. Kljub temu, da je bila to delovna sobota, smo se vsi udeleženci pohoda imeli zelo lepo in menim da bo vsakemu izmed nas ta športni dan ostal v dobrem spominu. Za konec pa dodajam se citat Rutha Westheimerja: “ Naša pot ni mehka trava, temveč gorska steza, posuta s skalami. Vendar se vzpenja, gre naprej, proti Soncu."

Lana Uršič