gimnazija logo

Dobrodelna zbiralna akcija

28. September 2018 -- nika

Dobrodelna zbiralna akcija

17. oktober je za mednarodni dan boja proti revščini razglasila Generalna skupščina Združenih narodov decembra 1992. S tem dnem opozarja na problem revščine v svetu in spodbuja aktivnosti za njeno zmanjševanje. Kljub napredku pri odpravi revščine živi danes v ekstremni revščini 800 milijonov ljudi. V Sloveniji je po zadnjih podatkih živelo pod pragom tveganja revščine 14,5 % ali 290.000 ljudi.

Na Rdečem križu se vsako leto povečuje število prosilcev za pomoč, zato se bo Gimnazija Piran pridružila akciji zbiranja pomoči za socialno ogrožene prebivalce občine Piran pod okriljem Območnega združenja Rdečega križa Piran. Akcija bo potekala od 1.10.2018 do 19.10.2018. Zbirali bomo: uporabna oblačila, osnovna živila (trajno mleko, olje in sladkor, moko, testenine ...), izdelke za higieno (pralni prašek, šampon ...).

Več informacij dobite pri profesorici Alenki Ceglar

Potrudimo se povrniti ljudem v stiski človeško dostojanstvo. Skupaj jim lahko vlijemo upanje za lepši jutri.