gimnazija logo

Krvava senca

O filmu:

Kriminalka, posneta po vsebini romana Alamut nas popelje v kriminalno družbo 21. stoletja. Glavna tema filma je človekova želja po oblasti in nadvladi nad drugimi. A deset minutni film je veliko več kot samo to, postavlja nam različna moralna vprašanja in opozarja na ključne ideje človeštva.

Filip se po smrti svojega ljubljenega brata odloči, da bo njegovo smrt raziskal, želi namreč izvedeti, kaj se je zares zgodilo. Njegova prijateljica Mija mu ob tragični izgubi stoji ob strani, obljubi mu, da bo z njeno pomočjo resnica prišla na dan. Mija s Filipom manipulira,vodi ga do kriminalne organizacije. Z Mijino pomočjo se Filip dokoplje do resnice, a kaj ko je ta prevelika za nič hudega slutečega Filipa.

Ideja za film se je porodila mladim nadobudnežem, združenim v skupino Vili in Ve. Z izdelkom; Vas želijo opozoriti na enega temeljnih problemov  21. stoletja.

Ekipa filma

Režiser: Matevž Zebec

V glavni vlogi: Luka Juriševič in Nežka Kuzmin Delgiusto

Igrali so: Simon Babič, Martin Ristič, Timotej Sotošek, Eva Jerlah in Tomaž Zebec

Scenaristka in direktorica fotografije: Lana Mršnik

Montažerja: Hana Vrtovec in Matevž Zebec

Snemalec in oblikovalec zvoka: Simon Babic

Maskerka: Zala Vučko

Asistentka kamere: Neža Butinar

Asistenta: Martin Ristic in Lara Cerar

Term popestrimo šolo: