gimnazija logo

Šola ambasadorka Evropskega parlamenta

V okviru projekta Popestrimo šolo in v sodelovanju z ostalimi učitelji se je naša šola pridružila projektu Šola ambasadorka Evropskega parlamenta.


Program, ki ga vodi Informacijska pisarna Evropskega parlamenta, je namenjen srednjim in poklicnim šolam po Sloveniji. Cilj aktivnosti je dvigovanje zavedanja mladih o Evropi in evropski parlamentarni demokraciji, pridobivanje novih in uporabnjih znanj o delovanju EU in priložnostih, ki so mladim na voljo. Spodbujati želimo tudi aktivno evropsko državljanstvo .


Z dijaki tretjih letnikov smo že izvedli projektni dan o EU, kjer so lahko s sodelovalnim učenjem spoznavali različne vidike unije, svojo ustvarjalnost pa so pokazali s pripravo zanimivih razrednih glasil.


Na šoli smo postli tudi informacijo točko. 
Aktivnosti izvajamo v okviru projekta Popestrimo šolo. To naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

Rezultat iskanja slik za ministrstvo za izobraževanje logoRezultat iskanja slik za evropski skladi logo