gimnazija logo

Naučite se plesti istrske košare

Mrzli zimski večeri so ravno pravšnji za prijetno druženje in prenašanje nesnovne dediščine, kamor sodijo tudi stare obrti. Beka bo ob polni luni ravno prava za rezanje in pripravljena za pletenje istrskih košar.

Bi se te veščine radi naučili tudi vi in znanje, ki se izgublja  še ujeli ?

Učenje bo potekalo v študijskem krožku- neformalni obliki izobraževanja odraslih, ki poteka pod okriljem Andragoškega centra Slovenije, delno  sofinancirano s strani  Ministrstva za  izobraževanje odraslih.

Pletenja istrskih košar  se je v preteklih letih pod vodenjem  Sergija Benčiča naučilo že mnogo udeležencev, ki znanje s pridom uporabljajo.

Prijave:  natalija.planinc@gmail.com ali 031 409 855

 

Krožek bo pričel z delom februarja. Število udeležencev je omejeno.

 

 

Dobrodošli!