gimnazija logo

Francoski obisk

V četrtek, 26. 10. 2017, sta Gimnazijo Piran obiskala gospa Marie-Laure Canteloube, atašejka za sodelovanje na področju francoskega jezika na francoskem inštitutu Charles Nodier v Ljubljani in gospod Nicolas Deshoulières, profesor muzikologije. 

Gospod in gospa sta bila navdušena nad mestom Piran, predvsem pa nad odlično pripravljeno hrano in prijazno postrežbo v gostilni Pirat.

Gospod Deshoulières je dijakom francoščine z Gimnazije Piran in dijakom francoščine z italijanske gimnazije Antonio Sema Piran na zanimiv način predstavil začetke glasbe v filmih. Skupaj smo v prijateljskem vzdušju preživeli prijetno in poučno popoldne.

 

 

                                                                      Maša Avsenak Zobec, profesorica francoščine in španščine