gimnazija logo

Matematični krožek za dijake

Vse, ki bi radi poglobili svoje že obstoječe znanje matematike ali pa zgolj odkrili, kako lepa in misteriozna je matematika lahko, vabim, da se mi vsak četrtek, 8. šolsko uro, pridružite pri dodatnem pouku iz matematike. Z dodatnim poukom bomo začeli 26. 10. 2017.

Šola bo v letošnjem šolskem letu omogočila dijakom šolsko tekmovanje (Mednarodni matematični kenguru), razvedrilno matematiko za gimnazijski program in tekmovanje iz logike. Pri krožku bomo reševali različne naloge s starih kengurujev, razpravljali o načinih in strategiji reševanja nalog, bistrili um in se pripravljali na tekmovanja, občasno pa si bomo dodatno pogledali še kakšno temo izmed množice zanimivih matematičnih tem.

 

Lep dan še naprej,

Anže Zupanec, prof.

Datum dogodka: 
četrtek, 26. Oktober 2017