gimnazija logo

Izjemen uspeh našega dijaka Marcela Primožiča

Dijak Gimnazije Piran in odličen plavalec, Marcel Primožič, je poletje posvetil tudi športnim tekmovanjem.

 

Julija je na mladinskem evropskem prvenstvu nastopil v več disciplinah. Najbolj se je izkazal v tekmovanju na 400 metrov, kjer je osvojil 12. mesto, odlično pa se je odrezal tudi na 800 in 1500 metrov.

Avgusta je v plavanju na 100 metrov postal državni prvak, na pol krajši razdalji pa je zasedel tretje mesto. Preden se je vrnil v šolske klopi, je odlično nastopil tudi na svetovnem prvenstvu v Indianapolisu. Najbolje se je odrezal na 800 metrov, kjer je osvojil 18. mesto, le mesto nižje je končal na 200 metrov, na 400 metrov pa je zasedel 22. mesto.

 

 

Marcelu čestitamo za uspehe in mu želimo še veliko lepih športnih trenutkov.