gimnazija logo

OBARVAJMO POMLAD Pravljične ure v vrtcih

Ob svetovnem dnevu knjige, ki ga obeležujemo 23. aprila, smo v sklopu projekta Popestrimo šolo pripravili različne aktivnosti.

Z gimnazijci smo se odločili, da pripravimo in izvedemo delavnice za najmlajše. Pogovarjali smo se o pravljicah in izbrali nekaj pripovedi, ki bi lahko bile otrokom še posebej zanimive. Obiskali smo obalna vrtca (bili smo v Piranu in Izoli, načrtujemo pa, da bomo obiskali še kakšnega), kjer so dijaki otrokom prebirali različne pravljice. Med pravljično uro, ki smo jo poimenovali Obarvajmo pomlad, smo za mlade poslušalce pripravili tudi zanimive aktivnosti, povezane z zgodbo.

Pogovarjali smo se o pomladi, rastlinah, zobozdravnikih, radovednosti, živalih in drugih temah, ki so jih izpostavili otroci.


Ustvarili smo Sapramiško, travnik cvetja in papirnato cvetlico, posadili pa smo tudi čisto prave sončnice!

 

Pravljične ure smo izvajali v okviru projekta Popestrimo šolo.

 

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

Rezultat iskanja slik za ministrstvo za izobraževanje logoRezultat iskanja slik za evropski skladi logo

Term popestrimo šolo: