gimnazija logo

Končna postaja morje

Ogled razstave Končna postaja morje v Muzeju oblikovanja in arhitekture.

V sredo 19. 4. Se je skupina dijakov GEPŠ na povabilo podjetja Okolje Piran udeležila ogleda razstave o odpadkih v morju. 

Predstavili so nam, kako se odpadki razgrajujejo v morju in koliko časa je potrebnega za njihovo razgradnjo. Posebno zanimiva  je bila soba z 2 tonama odpadkov, kar je količina, ki se izlije v morja vsakih 20 sekund. Ta plastika se razgradi v mikrodelce, ki prehajajo po prehranjevalni verigi.  Tudi v higienskih izdelkih in vlaknih oblačil so delci, ki prehajajo v morje. Vse to vpliva na živali in rastline, ki jim uničujemo življenjski prostor.

Razstava nas je opomnila na pomembnost recikliranja odpadkov in pomen čistega morja.

Zapisali: Maša Paladin in Marina Poznič