gimnazija logo

19. Frankofonski dan

DIJAKI FRANCOŠČINE IZ GIMNAZIJE PIRAN NA 19. FRANKOFONSKEM DNEVU V CELJU

Mesto Celje vsako leto za en dan postane prestolnica slovenskih srednješolskih frankofonov in frankofilov, ki že od leta 1999 na odrskih deskah predstavijo svoje gledališko ali glasbeno točko v francoskem jeziku. V ponedeljek, 20. 3. 2017, smo se iz Pirana z dijaki, ki se učijo na gimnaziji francoščine, odpravili v Celje na ogled zanimivih in izvirnih glasbenih ter gledaliških točk v francoskem jeziku. Pred začetkom festivala smo lahko okušali dobrote iz različnih frankofonskih dežel.

Skupaj smo preživeli poseben dan. Naslednje leto si seveda želimo, da se spet vrnemo v Celje, a tokrat s svojo izvirno točko v francoskem jeziku!

 

 

                                                                                                 Maša Avsenak Zobec, profesorica francoščine