gimnazija logo

CFMUNESCO 2016

Asja Prodan in Staš Torej sta se z mentorico Loreno Štemberger prvi konec tedna v decembru udeležila simulacije konference Združenih narodov z naslovom "To Protect and Preserve". Sodelovala sta v odboru Unesca in Rdečega križa kot predstavnika Mehike. Srečala sta se s sovrstniki iz Slovenije, Italije, Rusije, Avstralije, Nizozemske in Bangladeša. Razpravljali so o ključnih temah sodobne družbe: migracije, begunstvo, otroške poroke, gibalni ovirani, pitna voda, vračanje umetnin v države izvora itd.

Tovrstna izkušnja je izvrstna priložnost za krepitev jezikovne kompetence, razvoj sodelovanja in sklepanja kompromisov, saj v vsem posnema prave diplomatske odločitve na najvišji ravni. 

Naša predstavnika sta se odlično odrezala in tako zastopala šolo (mimogrede: Staš je bil razglašen za najboljšega plesalca v komiteju Rdečega križa :).

Več slik s štiridnevnega srečanja najdete na naši facebook strani.